Марта — Unity 3D Developer у Vakoms, розповідає, чому зацікавилась саме Unity, з чого починала шлях розробниці, як обирала компанію і які поради дала б початківцям.


Марто, з чого почалось твоє зацікавлення в IT загалом?

— Нові технології — це те, що мене захоплювало з дитинства, тому після школи я одразу вибрала для себе напрям “комп’ютерні науки”. Я любила відвідувати університет, оскільки потужність лабораторних комп’ютерів була значно вищою за мій домашній ПК. Пам’ятаю, як перші мої програми викликали вау-ефект — я таке зробила! Щоб не завчати нудних лекцій, я здавала екзамени “автоматом”, за результатами модулів та практичних. Мабуть, тому вдалось отримати диплом з відзнакою, а також пропозиції викладати у двох навчальних закладах Львова. Одразу знала, що викладання — це не моє, тому, не чекаючи остаточного завершення навчання, почала шукати роботу в ІТ-галузі.


Хвилювалась під час пошуків роботи і перших співбесід, чи була впевнена у своїх силах?


— Не було ні страху від вимог, ні хвилювань. Я сприймала це як ще один невідворотний крок в житті, який потрібно зробити. Готувалася, як завжди, ґрунтовно —  перечитала всю потрібну інформацію в інтернеті та питала порад у викладачів, які поєднували викладання та роботу програміста. Як результат — у мене було хороше резюме на англійській мові, з набором всіх комп’ютерних термінів, які зустрічала протягом навчання, та переліком основних soft skills, але попереднього досвіду роботи в мене тоді не було.

unity developer


Як ти обирала компанії, куди подати резюме?


— Перші резюме відправляла всюди, абсолютно без сподівань (я ж лише студентка). Коли мені наступного дня передзвонили, я беземоційно погодилася на співбесіду — так, ніби це просто сходити на ще одну пару, адже не сподівалась на хороший результат одразу. Більшим шоком був другий телефонний дзвінок в той самий день з іншої компанії. Тоді з’явилося відчуття, що це вже не випадковість, а в мене справді є всі шанси.


Які були враження від першої співбесіди в IT-компанії?


— Перша співбесіда була легкою — прості запитання, перевірка рівня англійської, завдання про сортування методом бульбашки (розв’язок на C++ писала на листочку). Розробник перевіряв мої завдання цілу вічність… Потім прийшов з ноубуком і сказав, що до співбесіди приєднається ще одна людина — я дивилась на двері, чекала, а тут звук скайпу і “Hello”. Оце справді було неочікувано і стало дуже страшно. Одна справа, коли спілкуєшся з людиною наживо, розслаблено, а відео-співбесіда по скайпу — це було щось зовсім нове для мене.


Друга співбесіда була іншою?


— Друга була з двома дівчатами, не дуже старшими від мене. Можливо, саме це створило комфортну атмосферу і вплинуло на мій вибір.


Якою була твоя перша компанія та проект?


— Це була продуктова компанія, яка розробляла софт для створення дизайну інтер’єрів. Основним завданням було автоматизувати процес інтеграції баз даних. Саме тут я познайомилася з 3D технологіями. Було дуже цікаво, як за допомогою накладання різних картинок утворюються текстури з візуальною випуклістю, блиском та як просто це все коригується. Згодом, я дуже плавно почала допомагати колезі, який займався розробкою віртуальної реальності (VR) під HTC Vive. Ефект абсолютної присутності в іншому середовищі мене дуже вразив. Саме так я і познайомилася з Unity. Пізніше з’явилася доповнена реальність (AR) та ідея проекту. Я повністю занурилася у процес, це було щось нове і таке захоплююче, що я сиділа до ночі та на вихідних, щоб з усім розібратись детально. Коли додаток був опублікований для користування — радості не було меж. Це був найцікавіший проект для мене на той час, тому почала шукати аналогічні.

AR-Augmented Reality


У пошуках цікавих проектів ти знайшла Vakoms?


— Так, зацікавила компанія Vakoms. Співбесіда пройшла невимушено. Пам’ятаю дзвінок від HR Лілі, коли їхала за кермом в спортзал. Вразила постановка процесів в компанії — цікава презентація для новачків, внутрішня система-шпаргалка, в якій є доступ до всього необхідного, а також, звісно, шалений потік захоплюючих проектів.


Які твої подальші плани розвитку?


— Не стояти на місці. Встигати за новими технологіями. Якщо конкретно — здати сертифікацію Unity для себе, люблю такі штучки 🙂


Які поради ти б дала новачкам, які хочуть рухатись в цьому ж напрямку?


— Вчіться програмувати. Комп’ютери не зникнуть, надалі їхня чисельність буде тільки зростати. Урізноманітніть свій досвід — чим він ширший, тим креативніші ваші ідеї. Познайомтеся з людьми, чий світогляд відрізняється від вашого. Уникайте “відстроченого” життєвого плану. Не чекайте підходящого моменту для чогось, його не буде. Починайте вже — маленькими кроками, систематично, збільшуючи оберти. Встановіть мінімальні цілі — присвятити 15 хвилин в день програмуванню. Таким чином ви зможете здолати гігантські проекти, виконуючи завдання одного дня.