Розпочинаємо новий цикл стетей — історії про успішну ІТ-кар’єру людей з команди Vakoms.

Сьогодні — про Олега, Senior QA Engineer.

— З чого ж починається робота в IT? Розкажи свою історію! Яку ти отримував освіту? З чого стартував?

— Школа, Ліцей Менеджменту, потім спроба вступити на економічний факультет Політехніки, але доля спрямувала на геологічний факультет в університет ім. Івана Франка. Веселі студентські роки в гуртожитку, а далі пошук першої роботи.

— І як розпочалась твоя кар’єра?

— На залізниці, посада геолога 2-ої категорії. Це був 2003 рік. Важкі умови праці, недоспані ночі, але виручали колеги по роботі, які завжди могли підстрахувати. Я став головним геологом в компанії, були відрядження по Україні, будували залізниці, мости… до 2014. А потім менше замовлень, крах компанії, втрата роботи.

— Після цього ти вирішив податись в IT? Чи як все розвивалось?

— Ні, так просто не вирішив. Потім була депресія! В мене ж більше 11 років досвіду в геології! Потім було усвідомлення, що нікому не потрібен зі своїм досвідом і знаннями. І вже після тривалого часу мені підказали друзі, куди варто рухатись. Вони вже були попереду в IT, розказали, як правильно розвиватись в цьому напрямку, які перспективи. Вибір був невеликий, я вирішив спробувати.

— А як ти готувався, як і де навчався, щоб так абсолютно змінити професію на щось нове?

— Що я тільки не робив… Насправді, дуже багато інформації є в пошукових системах. Треба вибрати корисне і вчитись застосовувати це. Як правило, спочатку нічого не працює, але вчимось, пробуємо знову, далі шукаємо, практикуємо. Коли вже відчуваєте, що розумієте базові речі, можете вирішити прості завдання, можна пробувати подавати резюме в компанії.

— І потім на співбесіду, так?

— Так, я був дуже невпевнений, мене трусило, але мене взяли на посаду Trainee QA engineer. А далі робив все для розвитку в напрямку тестування, і навіть вирішив спробувати себе у ролі Project Manager. Загалом, я вже 3 роки працюю в IT. Далі планую розвиватися в автоматизованому тестуванні.

— Що б ти порадив новачкам, які теж хочуть будувати кар’єру в IT, але не знають, куди рухатись і як почати?

— Почати самостійно і наполегливо працювати: читайте, пробуйте, гугліть – в інтернеті точно можна знайти все. Ставте собі завдання і пробуйте їх виконати. Якщо не можете знайти потрібної інформації, розбивайте завдання на менші частини, структуруйте, вивчайте, але завжди старайтесь розібратись у всьому до кінця, до найменших дрібниць. Важливо вміти застосувати теоретичні знання на практичних завданнях. Ну і на майбутнє: навіть якщо вже знайшли свою роботу, щоб розвиватись в IT, мати перспективи кар’єрного росту, потрібно постійно вдосконалюватись і вчитись. Ніколи не зупиняйтесь на досягнутому.

Також додаємо матеріали, які варто почитати початківцям:

  • https://www.tutorialspoint.com/software_testing/
  • “Тестирование Дот Ком, или Пособие по жестокому обращению с багами”, Роман Савин
  • “Testing Computer Software”, Cem Kaner, Jack Falk, Hung Quoc Nguyen