Продовжуємо ділитись історіями IT-кар’єри працівників Vakoms. Ми розповідаємо про те, як люди змінювали свою роботу після багатьох років  у зовсім інших галузях. Ділимось історіями, як наші працівники починали шлях в IT, як розбирались з усім незрозумілим на початках. Ми віримо, що такі приклади надихнуть тих, хто має бажання приєднатись, але вагається, чи не вірить у свої сили.

Сьогодні про Таню, QA Engineer у Vakoms.

– Як починався твій шлях до цієї професії? Де ти навчалась?

– Що саме я буду вивчати в університеті, я вже знала у 5 класі. Саме тоді почала вчити англійську мову, яка мені надзвичайно сподобалась. Я хотіла мати можливість спілкуватись з людьми з інших країн. Тому після школи вступила на факультет іноземних мов.

– Якою була твоя перша робота після університету?

– Працювати я почала на 5 курсі. Мені тоді запропонували роботу в школі. Я погодилась – як-не-як, це перший досвід, ну і перші власні гроші, незалежність від батьків. Було досить непросто – не тому що робота в школі складна, а просто мені потрібно було вставати кожного дня о 5:20, щоб доїхати до школи, але до всього звикається. Там я познайомилась з дуже добрими людьми, і учні в мене були хороші, тому досвід цей був позитивним. Так тривало десь півтора року, а потім мені запропонували переїхати до Львова і також працювати в школі. Я довго вагалась та, зрештою, погодилась. І вже за короткий час мені тут дуже сподобалось.

– Як і чому ти вирішила змінити професію?

– Мені завжди подобалося йти в ногу з часом, вивчати щось нове. Спочатку я не планувала шукати роботу в IT. Думала над варіантом роботи закордоном. Але потім почала цікавитися, що тоді було популярним. IT-напрям був і є в усіх на вустах. Освіта в мене зовсім не та, тому не знала, ким я можу працювати у цій сфері. Почала вивчати детальніше, які напрямки є в IT. Цікавилася рекрутерством, навіть хотіла на курси піти, але змінила свою думку, зрозуміла, що це не моє. Одного разу просто побачила цікаву рекламу: “Не знаєш, який з напрямків обрати в IT? You are welcome! Допоможемо розібратися”. Я звернулась до них, і в результаті зацікавилась тестуванням.

– Як ти отримала перші знання у тестуванні?

– Було важко обрати, з чого почати, я ж не знала нічого. Знайшла, все ж таки, курси, які давали вибір – якщо не підійде напрям, можна було не продовжувати. Мені цей варіант сподобався. Кожен пройдений етап на тих курсах піднімав мою самооцінку, раділа з кожного успішно виконаного завдання. Курси, до речі, також готували до співбесід – це був великий плюс, особливо для людини, яка не мала попереднього досвіду співбесід в IT.

– І як проходили пошуки роботи і перші співбесіди?

– Співбесіди назвала б стрес-досвідом 🙂 Я не поспішала розсилати резюме всім компаніям, надсилала у дві-три і чекала тиждень на відповідь. Часто відповіді не було, і на якийсь час я розчарувалась і припинила пошуки. Потім знову активно відправляла резюме. Отримала запрошення в Івано-Франківськ, але я вже не хотіла переїжджати зі Львова. У Львові отримала згодом два запрошення пройти тестові завдання і співбесіди у двох компанії. У результаті мене запросили на роботу у першу з компаній, але вона мені не сподобалась, я відмовилась. А тоді отримала відмову з другої компанії – це знову стало розчаруванням. Йшов другий місяць пошуку свого місця в IT, я вже втратила надію знайти нову роботу до початку навчального року, тому готувалась з вересня знову працювати у школі. Якраз тоді мені дали відповідь з Vakoms, запросили на співбесіду. Пам’ятаю цей день, я ще тоді робила ремонт в кабінеті, думала: “Та яка вже співбесіда, з вересня знову буду в школі”, але вирішила спробувати ще раз. Мені дуже сподобалось на першій зустрічі, мене просто засипали питаннями по тестуванню! Зрештою, я отримала запрошення на роботу. До речі, після того, як я вже погодилась працювати у Vakoms, компанія, яка мені раніше відмовила, запропонувала роботу, але вже було пізно.

tan

– Як розвивалась твоя кар’єра у Vakoms?

– Спочатку все було нове і незрозуміле. Перші робочі дні я довго засиджувалася на роботі, щоб розібратись з тим, чого не знаю, ставила багато питань колегам. Головне – мені це все приносило і досі приносить задоволення. Коли порівнюю, стільки всього вже знаю зараз – розумію, що все недарма і далі рухаюсь вперед. Дуже допомагають люди, з якими працюю, за що їм дуже вдячна. А особливо дякую завжди за критику. Багато хто не вміє її сприймати, а я стараюся на ній вчитися. Адже критикують саме те, що потрібно вдосконалити. Похвала – це звичайно також прекрасно, мене це теж мотивує показати, що я можу ще краще.

– Чого ти хочеш досягти надалі, маєш якісь цілі?

– Насправді, у жодному напрямку немає меж розвитку, і ІТ не є виключенням. Хочу розвиватись у QA і надалі. Про подальші плани не розкажу, раптом не здійсняться? 🙂 Найближчим часом також планую поєднувати професію тестувальника та попередній досвід вчителювання – буду ментором QA напрямку спільноти PLLUG, яку підтримує Vakoms.

– Які поради ти б дала тим, хто робить перші кроки в цьому напрямку?

– Все насправді дуже просто:

  • Подумати, чого ви на справді хочете. Якщо ви будете постійно кидатись від одного до іншого, то не досягнете нічого.
  • Бути дуже впертим та наполегливим зі своїм остаточним рішенням. Не зважаючи на розчарування, які точно не раз будуть на шляху, все одно йти до мети.
  • Не звинувачувати когось, коли у вас щось не виходить (чи курси погані, чи пояснюють не так). Просто пам’ятайте, що це саме вам потрібно в першу чергу.
  • Ну і завжди залишайтеся людиною. Не думайте тільки про себе, а пам’ятайте, що таких класних, як ви, є ще декілька мільйонів, це стосується не тільки роботи, але і життя.