Продовжуємо рубрику Vakoms Success Stories.

Сьогодні поділимось історією IT-кар’єри Віти, Front-End Developer у Vakoms.

– Як усе починалось? Яку освіту ти здобувала?

– Навчалась я на механіко-математичному факультеті в університеті ім. Івана Франка. Подобалось мені там дуже: атмосфера, повага до науки і до студентів, страх у повітрі перед сесією, недоспані ночі… Це була ніби школа виживання. Після закінчення університету вступила в аспірантуру – це була давня мрія мого тата. Одночасно з цим, мені запропонували пройти стажування у бізнес-сервіс центрі міжнародної корпорації в HR-відділі. Воно тривало місяць, після чого я отримала постійне місце роботи на посаді Compensation and Benefits Specialist. Робота була непоганою, колектив теж класним, але в душі було відчуття, що це не моє і не лежить мені до тої роботи.

– Тоді ти замислилася про ІТ?

– Подруга мені розказала про цікавий конкурс від однієї з ІТ-шкіл – завданням було зробити сайт-візитку зі своїми фото. Я подумала, що це мій шанс – у мене була подруга-фотограф, для якої я часто була моделлю, тому фотографій було багато. Завдання виконала, надіслала, і мене запросили на співбесіду. А потім повідомили, що перемогли двоє дівчат, одна з них – я. Так я отримала можливість безкоштовно навчатись на курсі Web Development. Після того, як отримала позитивну відповідь з курсів, одразу написала заяву про звільнення, оскільки розуміла, щоб досягти результату, потрібно багато вчитись. Після закінчення курсів не шукала роботу одразу, а продовжила наполегливо навчатись вдома, самостійно.

– І якими були перші кроки, щоб потрапити на роботу в IT-компанію?

– Десь після місяця навчань я почала відправляти резюме у різні компанії Львова і ходити на співбесіди. Після кожної приходило розуміння, що є ще багато всього, що потрібно вивчити. Приходила додому і вдосконалювалася. Зрештою, я потрапила на співбесіду у Vakoms і отримала пропозицію на посаду Trainee. Погодилась.

– Як далі розвивалась твоя кар’єра?

– Кар’єра розвивалась поступово. Було багато челенджів, після кожного отримувала новий досвід і знання. Головне – ніколи не зупинятись вчитись, адже технології розвиваються стрімко. Саме тому, не зважаючи на моє становище – нову роль мами – я продовжувала працювати. Про свого малюка часто жартую у компанії – “Народжений після релізу”. І тепер можу сказати, що при бажанні можливо все поєднувати.

– Чого хотіла б досягти у майбутньому?

– Маю велике бажання спробувати себе у ролі Back-end розробника, це для мене справді цікаво.

– Які б ти дала поради початківцям, тим, хто лише робить перші кроки в IT?

– Єдине, що можу порадити – це поставити собі ціль і йти до неї наполегливо, не покладаючи рук. І пам’ятати, що все велике завжди починається з маленького. Те, що сьогодні є абсолютно новим і незрозумілим, завтра стане тим, що вже бачив і чув. А згодом це перетвориться у знання. І нехай невдачі не стоять на заваді перед ціллю.

Рекомендації від Віти для початківців:

  • “Learning Web Design”, Jennifer Niederst Robbins
  • “Responsive Web Design with HTML5 and CSS3”, Ben Frain
  • “Mobile HTML5: Using the Latest Today”, Estelle Weyl